Geocaching

18. října 2009 v 18:32 | Safo |  Geocaching
Tak k němu sem se dostal prostřednictvím kamaráda z tábora.

Šli sme pod širák a on, že prej jde hledat kešku. My vůbec nevěděli o co jde, ale šli jsme s ním, jak velela zvědavost. Cestou nám vysvětlil co to ten geocaching vlastně je. Všichni sme sledovali šipku a odpočítavali zbývající metry. Vzdálenost 0 metrů se nám ukázala přímo u hospody. Když jsme se zeptali, kde že je ta keška, ukázal někam pryč a řekl, že ještě asi kilometr:D. Tožto sme si aspoň dali točenou kofolu a šli dál. Když jsme přišli na kopec, řídce porostlý smrkovým lesem a posetý velkými kameny, prohlásil: Tak a teď hledat, někde tady to bude. A tak všichni hledali, a nakonec našli. Moc se mi to zalíbilo, a tak sem s tím po návratu z tábora začal taky.

A co že to vlastně je?? Je to celosvětová hra. Ano, je to hra. Začalo to tím, že po "uveřejnění" systému GPS americkou armádou, schoval jeden američan na jedno místo v americe na určitý souřadnice barel plnej jídla (američani, co jinýho bysme od nich čekali že? :D). Postupně ten barel podle souřadnic zveřejněných na internetu nacházelo víc a víc lidí a za chvíli to tam byl jeden obrovskej piknik. Lidem se to líbilo, a tak pro ostatní schovávali podobný předměty s podobným vybavením. Postupně se to vyvinulo do současné podoby, kdy kačer (ten co dělá geocachnig) schová nějakou krabičku na nějaké zajímavé nebo pěkné místo, na geocaching.com zveřejní souřadnice a ostatní hledají.

Geocaching bych označil za velice příjemnou doplňující činnost na výletech atd. Také se díky němu dostanete na takový místa, na který by vás nikdy nenapadlo se podívat. Zažijete při tom někdy i trochu adrenalinu, pokud vyrazíte za hranice tak i velmi zajímavé konverzace s místními lidmi a poznáte nepoznané.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama