K parkouru

18. října 2009 v 18:15 | Safo |  Parkour
No, chtěl sem tu něco o parkouru napsat, ale od čeho je tu parkour.cz, takže koukněte tam ;). Snad mi to nebudete mít za zlý, ale nerozlišuju mezi parkourem a freerunem, takže své zraky můžete směrovat i sem.

Parkour trénuju asi tři čtvrtě roku, běhám a posiluju vlasně celej život (filosofická věta). O parkouru sem se dozvěděl asi v únoru roku 2008 shlédnutím videa Evolution- le parkour. Během roku sem byl vlasně vzhledem k tréninku parkouru nečinný. Občas sme si šli s kamarádem jen tak zaskákat, ale rozhodně se to nedalo nazvat tréninkem. V prosinci 2008 sem si o tom konečně začal shánět nějaký info a na začátku tohoto roku (2009) sem si řekl, že začnu trénovat.
Registroval sem se na fóru a hltal informace o tréniku, lidech, atd. Od této chvíle už se mému konání dalo říkat trénink. Začínal sem v zimě, mrazu a sněhu a začátky opravdu nebyly lehké. Ale se změnou počasí sem cítil rychlé zlepšení a to mi dodalo motivaci pro další trénink.

No a pak se to stalo. Stalo se přesně to co se stává na začátcích, kdy chybí zkušenosti a jistá míra zdravého rozumu. Přišlo zranění. No, přišlo, spíš se stalo. Prostě sem si neprohlídnul terén, nedostatečně se soustředil a těžce si podvrknul levej kotník. Ale aby toho nebylo málo, přimíchal sem do toho ještě silný naražení toho stejnýho kloubu. To mě na víc než měsíc vyřadilo z tréninku a do teď to není zahojený. Vyřadilo mě to jen z fyzickýho tréninku. Psychiku sem trénovat mohl a ostatně na to bylo i hodně času :D. Za dobu 1 měsíce jsem z části poznal svou nehmotnou část, což bylo pro další přístup k tréninku velice přínosné. Jinak toho zranění si vážím a su rád že přišlo. Ne, nehráblo mi. Su rád že přišlo tak brzo, alespoň se mi rozsvítilo a dalo mi to velkou dávku zkušeností pro eliminaci pravděpodobnosti dalších zranění.

Můžu vám říct, že i za toho 3/4 roku na sobě pozoruju změny, změny vcelku rozsáhlý. A může za ně jenom jedno obyčejný video z youtube.

A proč zrovna parkour?? To kvůli té svobodě. A jak je někde psáno: "Parkour není věc nebo sport, je to pocit, stav mysli, uvědomění."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Einsam :) Einsam :) | Web | 19. října 2009 v 19:04 | Reagovat

Ty jo .. xD Já si taky málem podvrkla kotník ,však víš .. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama