Cyklo - orienťák

10. listopadu 2009 v 20:57 | Safo |  Články
Když už jsem to v předešlým článku nakousl, tak to teď dojím.

Jinými slovy: napíšu tu o tom orienťáku.

Kamarád hodně jezdí na kole, má kolo na silnici a do lehkýho terénu, a jednou na netu našel, že poblíž nás (Moravská Třebová) se bude konat cyklo-orienťák dvojic. Jen tak ze srandy jsme si řekli, že se přihlásíme, ale to jsme ještě nevěděli, že se za 3 měsíce postavíme na start tohoto závodu.

Ještě mi do toho skočilo zranění kotníku a měsíc sádry + 14 dní doléčování a rozhýbání :D .

No, noha si nějak moc nestěžovala, ikdyž bolela, a tak jsme se teda už doopravdy mohli postavit na start. No, já se svým freeridovým kolem jsem tam mezi těma borcema v dresech a s cross-country speciálama působil hodně komicky, ale prostě jsem taky závodník. Dostali jsme mapy a začali plánovat trasu (jsou dány průjezdní body a lze je projet v jakémkoliv pořadí, čím víc průjezdů (těch bodů) získáme do 2 hodin, tím líp). Zvolili jsme hodně podobnou taktiku jako ostatní závodníci, což svědčí o tom, že nám to trochu pálí.

Když jsme byli na startu a sledovali, jak předešlá skupinka mizí za rohem, říkal jsme si, že bysme nemuseli dopadnout až tak špatně. Najednou nás odstartovali a už jsme pelášili. Nejdřív po silnici, potom přes železnici a podél potoka, potom už to bylo do kopce k prvnímu stanovišti. Dohnali jsme dvojici borců tak okolo 25 - 30 let, a tak jsme jeli s nima, přece jenom - víc lidí, víc motivace. Tak jsme s nima jeli a jeli a jeli. Jelo se nám dobře. Najednou přišel prudkej sjezd po uvolněnejch kamenech, v čemž jsem si liboval a svištěl si to dolů (sice jsem se celou dobu třásl, aby mě opět nepotkal defekt, protože do té doby jsem měl na díry v duši štěstí). Hezky jsem zvolni a počkal až mě dojedou. S kamarádem jsme se drželi za zmiňovanou dvojicí. Jelo se hezky, po silnici z mírnýho kopečka se skoro nemuselo šlapat. Všichni jsme ale šlapali, aby jsme nahnali čas. Jak jsem si tak šlapal, najednou jsem šlápl naprázdno a uslyšel zazvonění. Nebyl to zvonek kola, ale klika mého kola, která se z neznámýho důvodu povolila a vykroutila (proto jsem taky šlápnul naprázdno). Kliku jsem našel, ale nenašel jsem šroubek, takže nezbývalo nic jiného, než se vrátit na start = cíl. Tam jsme poslušně oznámili, co se nám (mně) stalo a čekali, až se vrátí ostatní závodníci. Ve volném čase jsme trochu pomohli s organizací a přípravou cíle, dali si guláš a počkali si na odvoz.

Taky by bylo dobré zmínit, že jsme v závodě ujeli 3 km :D .

Na příští ročník (opět by jsme chtěli startovat) musíme kapku zlepšit techniku a přípravu, pak bude vše OK.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simthy Simthy | Web | 10. listopadu 2009 v 21:09 | Reagovat

alespoň že jste ujeli jen ty 3km kdyby se ti ta šlapka urvala někde před cílem bylo by naštvalo víc xD jinak supr blog :D máš úžasně "šílený" styl psaní :D :D

2 Simthy Simthy | Web | 11. listopadu 2009 v 14:17 | Reagovat

no tvůj styl psaní je takový "čtivý" na jiných blozích nebo blogách?xD je to postejný stalo se mi to a to blabla takový nezáživný navíc většina lidí by tohle podala spíš jako "tragédii" xD

3 Einsam :) Einsam :) | Web | 11. listopadu 2009 v 22:56 | Reagovat

Jooo , to je to jak si o tom říkal v té prodejně ? Ještě si to pamatuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama