Společnost

19. listopadu 2009 v 21:44 | Safo |  Články
Jak nás to vlastně ovlivňuje?

Společnost je všude a přesto jste si ji asi nikdy pořádně neuvědomili.Je to to, co nás denně ovlivňuje. Říká, co si dnes oblečete, jak se budete chovat, proč uděláte to, proč uděláte ono, ....... Dá se říct, že společnost už ovlivňuje naše chování v každém okamžiku našeho života.

A otázka. Je to dobře nebo ne?

Já to vidím tak, že společnost nám toho spoustu dává, ale taky spoustu bere. A skoro bych řekl, že těch negativ je víc. Bere nám naše přesvědčení a do jisté míry i svobodu.

Začíná to už ráno, když vás probudí budík. Budík zvoní proto, že jste si ho nastavili, nastavili jste ho proto, že musíte do školy, do školy jdete proto, že to žádá a očekává společnost (a pochopitelně i zákon). Přemýšlíte, co si oblečete. Chtěli byste si vzít svoje oblíbený oblečení, ale jdete se školou do divadla, takže si musíte vzít něco, co se vám vyloženě nelíbí! A proč? Protože to od vás žádá společnost, to že do divadla nepřijdete v džínách, ale v kalhotách a kravatě popř. dlouhých šatech.
Mám pokračovat? Myslím, že už to není potřeba, a že vás už teď napadá spousta běžných situací.

Na začátku jsem psal, že společnost nás ovlivňuje v každém okamžiku. Z toho pochopitelně vyplývá, že společnost z nás vlastně dělá jiné lidi. Kvůli společnosti, svému postavení v ní atd. se chováme úplně jinak, než by jsme se zachovali podle toho, jak je nám to přirozený a jak to cítíme. Tím ze sebe děláme něco (někoho) jinýho než doopravdy jsme. Stáváme se tím pádem loutkami, ochotnými udělat cokoliv podle rozkazu a scénáře. A čí že jsme loutky?? Hádáte správně, jsme loutky společnosti.

Společnost nám sice dává spoustu příležitostí, jak se uplatnit, ale za cenu ztráty svého Já. Za cenu toho, že už nikdy nebudeme takoví, jací jsem doopravdy.

Takže buďte sami sebou a nepodléhejte působení společnosti. Tím nechci říct, aby jste nedělali to, co musíte, ale zůstávejte u toho sami sebou, buďte takoví, jací jste. Važte si svých vlastností a dovedností.

Každý jsme originální jen do té doby, než se začneme někomu podobat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simthy Simthy | Web | 20. listopadu 2009 v 14:08 | Reagovat

to je fakt ale já do divadla jednou se školou v džínách šla :-D většinou pokud budeš ve společnosti takový jaký seš tak se společnosti nebudeš zřejmě moc líbit protože společnost se řídí určitými trendy atd. a když ty požadavky(trendy) nesplňuješ tak máš holt smůlu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama