Změna času

25. listopadu 2009 v 21:22 | Safo |  Články
Letní a zimní čas?

Nevím, možná jste to taky postřehli, ale máme zimní a letní čas. Dřív jsem to nějak neřešil, prostě jsem si o víkendu přešteloval hodinky a bylo. Bylo mi jedno, jestli bude tma ve čtyři nebo v šest. Teď už to vnímám. Už mi to není jedno. Už se mi nelíbí, že se mění čas. Ano, chápu, má to velký ekonomický a ekologický význam, ale taky to způsobuje takovou nepříjemnou věc. V zimě totiž vlastně ani nevíte, jak vypadá váš dům. Z domu odejdete ráno za tmy a vrátíte se večer (vlastně odpoledne) za tmy. Kdyby se ten čas neměnil a zůstal by ten letní, byla by sice ráno tma až do osmi, ale odpoledne, když se všichni vrací z práce a školy, by byl čas zjistit, jak vlastně vypadá váš dům (taková metafora). Myslím, že je celkem jedno, jestli tu elektriku prosvítíme ráno nebo večer, protože se stejně spotřebuje. Ta elektřina se vyrobí nezávisle na tom, jestli si ráno rožnete nebo ne. Pokud tu elektřinu nespotřebujete vy, spotřebují ji vaši sousedi. A co tím chci říct? Že kdyby zůstal pěkně ten letní čas, nezměnilo by se vlastně nic až na to, že by zbylo víc času na relaxaci. Lidi by chodili ven, bavili se a jistě by to zlepšilo jejich náladu. Když by měli dobrou náladu, byli by i soustředění, podávali by lepší výkony v práci a byli by spokojenější. Když je takhle brzo tma, jsou všichni nevrlí, podráždění, nepříjemní. Mají špatnou náladu, špatný pocit, podléhají nemocem (a pak se stát divý že musí vyplácet nemocenský) a má to na lidi celkově špatnej dopad.
Samozřejmě, má to i svá negativa. Například, ve školách a všech institucích by bylo potřeba ráno svítit, ale ty peníze na to jsou. Je snad nutný, aby poslanci měli tak vysoký platy?? Stejně ve sněmovně spijou a nic nedělají (pardon, při hlasování zvedají ruce). Proč má ředitel ČEZu odměny v desítkách milionů?? Rozhodně ne proto, že by pracoval přesčasy (to má spíš vlivný kamarády ve sněmovně). Jedna taková roční odměna ředitele ČEZu by zaplatila to "nadbytečný" svícení ve školách přes zimu v půlce republiky! A možná i víc.

Jen takový zamyšlení s námětem:"Kdyby nebylo kdyby, nebyly by v rybnice ryby."

V článku jsem dneska vynechal smajly, myslím, že je zcela jasný, kde se nachází ta ironie a není třeba na ni upozorňovat.

Prosím, pošlete odkaz na tento článek svým známým a přátelům, aby mi tu napsali svůj komentář se svým názorem. Vaše názory mě zajímají a rád bych věděl, jak různé věci vnímají různí lidé. Díky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 einsam einsam | Web | 26. listopadu 2009 v 18:41 | Reagovat

:P :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama