Prosinec 2009

Nějaký fotky

21. prosince 2009 v 20:45 | Safo |  Běžný
Cestou ze školy (musel jsem jít asi 4 kiláky pěškobusem) jsem nenechal mobil odpočívat a fotil jsem. Ano, je to všecko focený mobilem, a vůbec všechny moje fotky (asi kromě 2) jsou focený mobilem. Zatím si s ním vystačím, ale nároky se stupňujou. No, můžete hodnotit.

Kolo v -12C? Proč ne...

20. prosince 2009 v 20:58 | Safo |  Freeride
Noo, už asi tušíte, že jsem byl jezdit. A z toho odvozujete, že su asi blázen, protože teploměr ukazoval -12C.

Akon mě provází skrz dny

20. prosince 2009 v 13:54 | Safo |  Články
V poslední době ho poslouchám pořád, má dobrý texty, hudbu, prostě celej styl.

19.12., to se mi ještě nestalo

20. prosince 2009 v 13:48 | Safo |  Běžný
Dneska se stala věc, která u mě doposud neměla obdoby.

Kyberšikana

17. prosince 2009 v 22:47 | Safo |  Články
Minulý pátek jsme měli ve škole asi dvou hodinovou přednášku o kyberšikaně (myslím, že jsem se o tom už v nějakým článku zmínil). No a od naší profesorky jsme dostali za úkol napsat naše pocity z této přednášky asi na půl A4 (nebo na třičtvrtě?). Kdo už někdy četl moje články, zak ví, že teď bude následovat přepis toho referátu, takž je to v celém článku. Jsou to sice "jen" moje pocity, dojmy a myšlenky, které tato přednáška vyvolala, ale myslím, že to zas tak moc nudný není. No pochopitelně, že jsem to psal na poslední chvíli!

Snaha? A kdo ji ocení??

14. prosince 2009 v 19:54 | Safo
Přišlo mě to na pěkný prachy!
Škola byla docela OK. V těláku jsme cvičili na bradlech. Gymnastika (teda ty základy, co děláme ve škole) mě baví.
V češtině a v hudebce jsme koukali na "krásný" film o Oidipovi (pochybuju o tom, že víte kdo to byl, já to taky nevím). Už když učitelka řekla, že je to film v období války, naježily se mi chlupy na zádech. Sice potom, co dodala, že je tam krásný střih a je to umělecky zpracovaný, mi trochu svitla naděje, že to nebude taková hrůza, ale byl to omyl. Film to byl opravdu umělecky zpracovanej a po umělecké stránce mu není co vytknout (na to, že už je dooost starej). Ovšem z pohledu diváka je to strašný. Jako deseti minutový umělecký video by to bylo OK. Ale uznejte sami, že i vás by nebavil film, ve kterým jde jeden chlapík půl hodiny po rozlehlé a prázdné poušti, a to prosím reálné půl hodiny tzn. půl hodiny je v tom filmu chlapík na poušti a nic se neděje, potom se tam najednou něco rychle stane a vy ani nevíte co. Bylo to utrpení!

Potom jsem sjel do Letovic. Po cestě jsem s telefonem u ucha vyřizoval předání klíčů od druhé nářaďovny, kvůli tlusté matračce na akrobacii. Paní, která to vyřizuje, musela chudák lítat po škole a shánět školníka kvůli klíčům. Sotva jsem přijel do Letovic, uháněl jsem ke škole, aby na mě ta paní nemusela dlouho čekat (bylo asi 15:10). Vzal jsem od ní klíče, položil si tašku s tělocvikem na lavičku a přidělával klíče na kroužek klíčenky. A co se nestalo! Zapomněl jsem si tu tašku s tělocvikem na lavičce, a zjistil jsem to až poté, co jsem po nákupu v Albertě zjistil, že mi jaksi něco chybí, takže jsem letěl do školy pro igelitku a potom zase rychle na náměstí na most, abych stihl sraz, byl jsme tam v čas, čekal asi 15 minut, a když nikdo nepřišel, začal jsem posílat SMS a volat do všech stran. Nakonec jsem se dozvěděl, že dneska vlastně nikdo nepřijde. No nenasralo by vás to? Mě teda jo!! Měl jsme s tím určitou práci, spěchu a já nevím čeho ještě, a potom nikdo ani nepřijde, nezmiňuju to, že mě to vlastně stálo 160Kč (pardon, zmínil jsem to). Nezbylo než jet domů. Doma nikdo nebyl (kupodivu).

Možná stojí za zmínku i nabídka, kterou mi dala jedna blogerka. Chce, abych jí dělal webmastera. Říkal jsem si Proč ne?, ale teď koukám, že to bude kapku časově náročný. Nevím, jak to budu stíhat, snad to nějak půjde.

Adresa toho blogu je: http://lumixx.blog.cz/

Už je tady

13. prosince 2009 v 21:46 | Safo |  Videa
A kdo? Video už je tady! Paráda, dal jsem si s ním hodně práce, takže doufám, že to oceníte.

Myslím, že se zlepšuju

13. prosince 2009 v 20:49 | Safo |  Freeride
Točím čím dál lepší videa.

Provokace!

11. prosince 2009 v 22:26 | Safo
Joo, tak dneska to bylo zajímavý.

Něco přibude

10. prosince 2009 v 18:22 | Safo |  Běžný
Zase by to chtělo něco napsat, bohužel to asi budou opět jenom stížnosti na neurčitou adresu, takže nic moc počtení, ale třeba ze mě vyleze i něco kloudnýho.

Kdo hledá, najde

7. prosince 2009 v 19:06 | Safo |  Běžný
S lepším počítačem můžu používat i lepší programy, takže jsem začal něco hledat.

Pár změn

6. prosince 2009 v 20:20 | Safo |  Běžný
Pokud jste tu byli už někdy dřív, určitě jste si všimli, že se to tu po vzhledové stránce trochu změnilo. S blogem a jeho nastavením se teprve poznávám a seznamuji. Dovolil jsem si tedy i trochu pozměnit a zpřehlednit stránku, především menu. Pro zajímavost jsem přidal i počítadlo.

Ovšem s aktuálním vzhledem ještě nejsem úplně spokojen. Sice se mi celkem líbí a vyhovuje mi, ale já svůj blog nečtu, nýbrž píšu. Takže jde o to, aby se tu líbilo především vám, návštěvníkům těchto stránek. Proto vás prosím o váš názor (pořád chcu vědět co si myslíte, že?). Zajímá mě, co se vám líbí, co se vám nelíbí a popř. i návrh co a jak změnit, aby se vám tu líbilo a dobře se vám četly články.

Vaši chválu, kritiku i návrhy si rád přečtu a pokusím se jim vyhovět. Jsem zastáncem názoru:"V jednoduchosti je krása."

Odkaz na tento článek pošlete i svým přátelům, aby se i oni mohli vyjádřit a pomoci tak učinit tento blog hezčí a zajímavější.

No a teď už přemýšlejte o tom, co mi napíšete a navrhnete ve svém komentáři.
Díky Vám všem, Safo

K čemu nám to všechno je?

6. prosince 2009 v 14:37 | Safo |  Články
K čemu je nám naše úsilí, když nás stejně vždycky něco překvapí? Na první pohled nasrozumitelná a nejasná otázka, takže si to trochu osvětlíme. Když jsem se včera díval na Rockyho (film nic moc, ale tréningový scény tam jsou vždycky super), napadlo mě, k čemu je boxerovi jeho síla, svaly a tělo? K čemu? Když vyhraje titul mistra světa v těžké váze, vyjde ven z arény s pásem nad hlavou a srazí ho auto? Je to zvláštní (teda aspoň pro mě), když si myslíte, že jste nejlepší, že už se nemáte kam zlepšovat a najednou vás z ničeho nic zabije jedoucí auto.

Inženýr navrhující ty nejbezpečnější auta s propracovanými nejmodernějšími systémy ABS, 16ti érbegy a já nevím čím vším, si jednou za život sedne se známým do staré Škody 120 a převálcuje je rozhrkanej Pežot a oni budou rádi, když přežijí.

Už víte o čem píšu? O tom, že nás vždycky zaskočí to, co nejmíň očekáváme. Největší problém je potom v tom, že nikdy nejsme a nebudeme připraveni na všechno, a že se prostě vždycky najde něco, co nás překvapí a zaskočí, aby nás to následně mohlo položit na lopatky.

Stejně na tom byl i Jeremy Lusk, ještě před několika měsíci jeden z nejlepších FMX jezdců, profesionál na svém místě. Zdálo se, že ho už nic nepřekvapí a karamboly ho budou obcházet velkým obloukem, už kvůli tomu, že byl špice FMX sportu. Ale všechno to bylo úplně jinak, jak už asi tušíte. V květnu tohoto roku (tuším, že to bylo dokonce 15.5. ale nechci kecat) přišel o život při kombinaci backflipu. Tento trik, přesněji backflip tsunami, zvládal asi tak dobře, jako my zvládáme běh. Ale toho dne to nevyšlo, nedotočil salto, dostal ohromnou ránu do hlavy a v aréně po něm zbylo jen tělo a 5 minut ticha, než si všichni uvědomili, co se vlastně stalo.

Na výroku:"Svět přeje připraveným." asi něco bude.

Tak. to bylo jen moje zamyšlení, nad kterým by jste se mohli taky zamyslet a uvědomit si při tom spoustu věcí.

No nic, jdu koukat na reprízu FMX Gladiátorů. Hezký zbytek dne přeji.

Boskovice

5. prosince 2009 v 23:08 | Safo |  Geocaching
Po dlouhé pauze jsem vyrazili na lov.

Tak sem se prošel:D

1. prosince 2009 v 21:50 | Safo |  Běžný
A zase za to může škola.
Paráda, dneska nám odpadla 6. hodina, ale museli bysme ještě 2 hodiny čekat na odpoledko, takže jsme ukecali učitelku a přesunuli to odpoledko na příští pondělí. Tudíž jsme měli všeho všudy 5 hodin. Oběd byl nic moc, takže jsme stihli i autobus. Bohužel mi to nejede přímo a musím přesedat. Tož jsem teda přesednul a zjistil, že ten autobus nejede až do konce, tedy do Letovic, ale jede jenom 2 zastávky od Opatovic a potom se zase vrací. Takže jsem na té druhé zastávce vystoupil a mašíroval si to domů. Doma jsem si na netu změřil kolik že jsem to vlastně ušel. Je to 7,2 km a šel jsem to hodinu a pět minut, což je o 10 minut lepší čas než posledně. Příště už to ale musím dát pod hodinu, ale chůzí, ne během. Ono totiž i v chůzi se dá závodit a pravidla jsou celkem jasná: vždy se musí země dotýkat alespoň jedna noha (chodidlo). Takoví chodci dosahují rychlosti okolo 15 km za hodinu a já jsem dneska šel jenom 7 km za hodinu. Aspoň na těch 10 bych to mohl dostat. Abych po cestě neztratil tempo, poslouchal jsem tu písničku (Voodoo people) od Prodigy. Je to pěkně rychlý a rytmický a dobře se na to chodí. Je to zajímavý, s hudbou se mi dobře chodí, ale běžet bych s hudbou nemohl. Když běh, tak bez hudby. Tempo udávají chodidla dopadající na zem, dech a okolní zvuky.

No, jinak zítra nám prozměnu odpadá první hodina, takže do školy jdu až na devátou. Ale zásadně to pro mě nic nemění, protože mi nejede autobus, takže pojedu tím, kterým jezdím normálně. V Jevíčku budu mít hodinu čas, než příjde správný čas na vstup do školy. Ten čas věnuju jak jinak než tréninku. Mimochodem nám odpadne tělocvik, takže si ho vlastně nahradím.

Včera mi známá psala z Německa, že tam mají hezky ošklivý počasí a deštivo. Ještě jsem se jí smál, že neměla nikam jezdit, protože u nás je teplo a bez mráčků. Nojo, jenže ono se ta mráčky přes noc přihnaly a přes den pršelo. No jasně, že jsem v tom dešti šel těch 7 km dom. Aspoň jsem zjistil, že ta bunda, kterou jsem koupil jako nepromokavou, je vlastně promokavá. Sice ne moc, ale promokla. Šel jsem v běžeckejch botičkách, tzn. stoprocentně prodyšný. Ano, botičky se promočily už po půl kilometru, takže doma na ně čekalo teplý topení.

To je asi tak nějak všechno, co jsem vám sem dneska chtěl a nechtěl napsat.