Kdo hledá, najde

7. prosince 2009 v 19:06 | Safo |  Běžný
S lepším počítačem můžu používat i lepší programy, takže jsem začal něco hledat.

Protože mě baví úprava multimédií, od hudby (neznám noty) přes obrázky až po video, rozhodl jsem se hledat programy pro tyto multimédia. Máme doma spoustu CD typu Počítač pro každého a podobných CD radílků, takže mám z čeho vybírat.

Nejdřív jsem našel perfektní přehrávač Winamp. Ten přehraje všechnu hudbu kterou máte v počítači a poradí si i s některými formáty videí. Doporučoval nám ho učitel v informatice, takže jsem si řekl proč to nezkusit. Je to nějaká verze 5.1 s češtinou, což mě potěšilo. Program má všeho všudy okolo 10MB a instaluje se asi půl minuty. Můžete si v něm vytvořit playlisty podle přaní a vkusu, různě je poskládat a velmi snadno spravovat. Taky si můžete vybrat jeden z několika přiložených dyzajnů a když vám nebudou vyhovovat, můžete si z netu stáhnout přesně ten, který vám bude vyhovovat. Winamp velmi dobře pracuje se zvukovou kartou, takže vám z repráků vyjíždí i mnohem kvalitnější zvuk (oproti Vindous médyja plejeru, ze kterýho se line cokoliv jinýho ale ne hudba). Jenom mi na něm vadí, že občas trochu přeskočí, řekněme, že 10. vteřinu nepřehraje, ale prostě ji přeskočí. Ale ještě to nemám ozkoušený, že je to opravdu tím programem a ne tou MP3.

Dál jsem tam našel PhotoFiltre, který určitě všichni znáte. Na něj můžu seslat jen samou chválu. Má okolo 5MB, ale funkcí má nespočet. Uděláte v něm i z velice špatné fotky krásný a umělecký obrázek. Na ovládání je velice jednoduchý a velkým dílem k tomu přispívá i to, že je v češtině. Jako u každýho grafickýho programu musíte ze začátku zkoušet a zkoušet, ale potom to půjde.

No a nakonec z trochu náročnějšího soudku. Serif StagePlus je program pro tvorbu vizitek, přání k narozeninám a různým výročím, reklamních letáků nebo třeba hlavičkových papírů. To se třeba hned líbilo mamce, protože pracuje v jisté firmě a tvorba letáků ve PhotoShopu je pro ni přece jenom trochu složitá. Opět se jedná o jednoduchý program s množstvím funkcí. Velikost je 20MB. Jedinou nevýhodou pro někoho může být nutná registrace při instalaci, ale je to jen formalitka. Potřebujete někde získat aktivační kód a nejlepší místo pro něj je váš ímejl. Ten musíte při registraci vyplnit popravdě, jinak vás na to program ihned upozorní a v registraci vás nepustí dál. Jinak položky jako jméno atd. můžete napsat jaký chcete (př. Kkkkllllmm Bvvvzzt). Prostě opět parádní program pro tvorbu a úpravu čehokoliv, co později přijde na papír.Všechny zde uvedené programy jsou freeware, tedy plně zdarma, nabízejí plno funkcí a kdo chce rychle a pohodlně něco upravit bez toho, aniž by musel čekat než se mu otevře program náročný na paměť a různé karty (grafická, zvuková ...), ten si určitě vybere.

Tak, to byl drobný náhled do světa počítačů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Einsam :) Einsam :) | Web | 7. prosince 2009 v 20:31 | Reagovat

Pf mám .. xD

A neporadím .. nejsem na záhlaví , nemám vkus, podle toho můj blog vypadá  :-?

2 simthy simthy | Web | 8. prosince 2009 v 16:35 | Reagovat

ten 1. neznám :D ten 2.znám a mám a 3. znám a nechápu :D

jinak souhlasim s tebou ale nemyslim si že by bylo k čemu gratulovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama