Provokace!

11. prosince 2009 v 22:26 | Safo
Joo, tak dneska to bylo zajímavý.

Ve škole jsme měli přednášku o kyberšikaně a o tom, co s tím souvisí. Bylo to zajímavý, poučný a možná i víc než jen to. Po skončení přednášky se všichni zúčastnění začali "inspirovat". V uvozovkách to je proto, že to nebylo bráno vážně, ale že to bylo jenom ze srandy, jako určitá reakce na tu přednášku. Ale napadlo mě při tom, že lidi, co se zúčastní té přednášky, by se tam mohli taky inspirovat a zdokonalit a propracovat metody tohoto typu šikany. Jen si vemte, co všechno nám tam říkali. Od různých typů kyberšikany přes přes způsoby, jak se jim bránit až po trestní sazby. Všechno bylo doplněno o konkrétní případy. Informací jsme se tam dozvěděli opravdu spoustu. Na základě předešlých neúspěchů by pochopitelně bylo možné vypracovat dokonalý postup, který by byl trestně nedostižný tzn. podle zákona by se nejednalo o žádný trestný čin.

A teď se nabízí otázka! Jsou tyto přednášky užitečné nebo mohou více uškodit? Odpověď je ano i ne. Mohou pomoci zastavit šíření této šikany, ale zároveň mohou lidi inspirovat k jejímu šíření. Podle toho, co ti dva pánové na přednášce říkali, mě napadl asi 1 způsob, jak to dělat beztrestně a nedokazatelně. Určitě by jich bylo i víc, ale nejsem útočník, já tak jenom myslím.

Jinak dneska jsem byl na tom vejletě v Brně a odvezl si odtamtud plnej žaludek a nějakej kus hadru. Třeba to tričko s nápisem: Doháním školu a učitele k šílenství (viz. fotka dole). Doma mi na to řekli, že až s tím trikem půjdu do školy, měl bych se pořádně připravit a důkladně si zopakovat učivo, protože pro některý učitele by to mohl být jistý typ provokace a s chutí by mě začali zkoušet. Každopádně už se na to těším, bude to velmi zábavné a zajímavé.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simthy simthy | Web | 13. prosince 2009 v 11:59 | Reagovat

taky jsme měli nějakou takovouhle přednášku ale u nás velká většina spala :D hezký nápis :D jistá provokace to je určitě  :-D

2 Lumixx Lumixx | Web | 14. prosince 2009 v 6:31 | Reagovat

My tu přednášku taky měly!
Pro rodiče taková kravina
jo a napiš mi prosím na mail lumixxcentrum.cz já už píšu tolika lidem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama