Dukovany a Dalešice - fotky

11. ledna 2010 v 17:56 | Safo |  Články
Sice s velkým zpožděním, ale přece. Fotek je nakonec jenom pár a nejvíc mě mrzí, že z Dukovan je jenom jedna (ta první), jinak jsou všechny z Dalešic.


Dukovany jsou jaderná elektrárna. Vzali nás tam jenom o infocentra (projekční místnosti), ukázali nám pár modelů, aby jsme pochopili, jak to pracuje a konec. Na začátku nám pustili dva "filmy" a potom si nás rozebrali do tří skupinek (průvodci tam byli tři). Všichni nás prováděli ve stejným okruhu, ale každej průvodce se svou skupinkou začal jinde, aby jsme se nepletli (je tam fakt dost málo místa). Takhle jsme obešli tu projekční místnost. Musím, říct, že modely tam mají docela vymakaný. Provázela nás postarší příjemná paní, komunikovala s náma (od průvodce by se to čekalo, ale málokdy to opravdu dělá), ptala se nás, vysvětlovala a myslím, že jsme to všechno pochopili.

Dalešice, přečerpávací vodní elektrárna, je asi 4 km od Dukovan. Příjezd k ní je z prudkýho kopce v zatáčkách a v zimě na sněhu je to lahoda. Asi pět minut jsme čekali venku a pak si pro nás přišla průvodkyně. Odvykládala nám slovo od slova (takhle to bylo pořád, všechno pěkně naučený nazpaměť) naučenej úvod a pak jsme vstoupili dovnitř, následovalo opět pár naučenejch vět a "film" o elektrárně. Potom nás vzala do útrob elektrárny, přičemž stále odříkávala naučený text včetně upozornění na schody nebo kluzkou podlahu. Potom nás vyprovodila, všichni s nadšením prohlásili, že se jim to líbilo, a že děkují a mohli jsme konečně jet domů.

Nebudu nic hrát, minulej rok už jsem tam byl se školou. Předtím se mi víc líbily ty Dalešice. Možná proto, že sem ještě neměl rozum na ty atomy v Dukovanech, možná proto, že když jsme byli v Dalešicích vevnitř, zastihli jsme většinu strojů v provozu, což bylo velmi zajímavé. Naopak Dukovany se mi zdály nudný a nezajímavý.
Letos to bylo naopak. Dukovanským atomům jsem rozuměl, paní byla příjemná, docela jsem si to užil. Zato v Dalešicích mě už od začátku srala ta ženská a její naučenej text, v provozu jsme viděli leda ten jeřáb a celkově se mi to zdálo dost nudný.

Všichni čekáte na fotky a ony nikde co? no, ne že by jich bylo moc, ale dávat je do článku mi přijde blbý. Takže TADY máte odkaz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simthy simthy | Web | 11. ledna 2010 v 20:29 | Reagovat

zajímavý, já jsem v žádný elektrárně nebyla taky mě vaděj průvodci co nudně obvykládaj to co maj naučený a nazdar   :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama