Prostějov v Brně 2

11. dubna 2010 v 12:50 | Safo |  Parkour
No, tak dnes tedy proběhla již druhá akce s názvem Prostějov v Brně. Byl jsem jejím účastníkem, a tak se tu pokusím popsat, jak to probíhalo atd.


4:20 jsem je probudil a kontroloval mobil, jestli jsem náhodou nezaspal. Budík měl zazvonil ale až za 10 minut, a tak jsem ještě spokojeně ležel. To, co proběhlo potom, bych nazval lehkou snídaní, ale o tom se nebudu moc rozepisovat. Dostal jsem se na nádraží v Letovicích, koupil zpáteční lupen, nasedl do vlaku a v 5:59 jsem se rozjel směr Brno. Sraz byl sice až v 10:00, ale kvůli špatným autobusovým spojům jsem musel jet už teď.

V Brně jsem vystoupil z vlaku a ovanul mě studený vítr, byla pořádná klemra. 3 hodiny do srazu, to znamenalo spoustu času na poklidné projití si centrum města. Zamířil jsem směr Petrov a po cestě si koupil jízdenky na šalinu. Na Petrově nebylo ani živáčka (pokud tedy nepočítám sebe a dva obyvatele bez stálého domova), takže jsem si hnedka na zídce zkusil cat walk a v blízkém altánku nějakej ten preciz mezi sloupy. Obešel jsem si Petrov kolem dokola, vyfotil si lidprázdnej Svoboďák, chodil a chodil a chodil. Když už to vypadalo, že chodím dost dlouho, šel jsem si na nádraží koupit druhou snídani a opět zamířil na Petrov. Tentokrát už ale s cílem rozcvičení a rozeskákání. Tu rozehřátí, tu protažení, tu kong, tady preciz a támhle zase cat leap..... Šup šup, už to jelo.

Po jisté chvíli strávené ve vestibulu Hlavního nádraží v Brně, se dostavili první párkuristi: Zony a Mikyewicz od Břeclavi. Postupně jsme se rozrůstali o místní brňáky, prostějováky, přerováky a další až na konečný počet něco přes 20 lidí. Všechny přírůstky byly zdokumentovány fotoaparáty a podobnými vymoženostmi. 

Odebrali jsem se k šalině, chvíli blokovali automat na jízdenky a potom utěšeně odjeli směr stanice Pisárky. No a vlastně od teď už se budu napořád cítit jako strašná lama, flákač... Chlapci se nám začali rozcvičovat, svlékat a předvádět všeliké vylomeniny. 
První věc, které jsem si všiml: nikdo z nich tam neměl kosti, všichni měli jenom svaly. Zvláštní... Extrémně dlouhý a přesný skoky, tichý, neslyšný dopady... já jen kroutil hlavou. Přiznávám, že občas se mi taky něco povedlo, ale s kvalitami ostatních jsem se rozhodně srovnávat nemohl. 4 metry do výšky, do dálky, kdyby mohli tak to někteří z nich dají určitě i do hloubky. Šikovní kluci!! Potom tam Gabriel přišel s různejma turnama a reversama přes zeď do cat leapu. Všichni zkoušeli a vymýšleli co nejkrkolomnější skoky a já tam jen zíral a tiše obdivoval. Když už mě z toho stání začalo být zima, začali jsme s DakrSem běhat kolem zastávky. Po pár kolečkách se k nám přidali další, kteří nám pomohli tu trasu o něco prodloužit, a nakonec jsme se hezky zahřáli.
Ještě chvilku jsme tam zůstali, pokusili se o společné foto a po domluvě se odebrali do Vaňkovky na oběd. Ani nevím, jak dlouho jsme v Pisárkách byli, nesledoval jsem čas, ale hlad už jsem docela měl. Tak tak jsme doběhli šalinu a jeli jsme do té Galérie, většina z nás načerno.

Ve Vaňkovce nás sprdnul security, že si ho tam někdo natáčel na kameru. Koupě oběda byla zajímavá: někdo nakupoval u KFC a někdo ve zdravé výživě. Každopádně zákusek jsme měli všichni stejnej: celej z kakaa (kdo to slovo řekne, ten dělá 20 kliků, všichni co to slyšeli dělají 10). Musí to bejt sranda, pozorovat bandu 25ti lidí jak klikují před Vaňkovkou. Koukali tam na nás taky nějací dva vyhulové a zjevně nás měli za debily. Přišli mi strašně vtipní, ale zároveň jsem měl sto chutí jim zahodit ty cigára, srazit je na zem a koukat jak klikujou. Kliků jsme udělila opravdu dost a už jsme se obávali o náš nestrávený oběd.

Po krátké domluvě, kdo půjde a kdo ne, jsme započali akci Vaňkovka CatWalk 2. Prošli jsme ji od vchodu u KFC přes pojízdnou plošinu do 1. patra až k východu u Nádraží. Pohledy nicnetušících lidí byly fascinující, žádnej security nás nesprdnul, takže jsme byli spokojení.

Přesunuli jsme se na Petrov. Jak mi to tu ráno hezky šlo, tak teď jsem byl úplně levej. Už tak dost kluzké stěny se po několika deštích staly ještě kluzčími a já se jen plácal o stěny. Byl jsem rád, že ostatním to šlo (mají lepší techniku a větší sílu, na tom musím ještě hoodně zapracovat), a tak jsem je pozoroval a snažil se co nejvíc odkoukat.
Petrovský spoty jsou úžasný, různorodý a zábavný, ale já na ně ještě nemám potřebnou sílu a zkušenosti, takže jsem se mohl opravdu jenom koukat. Náladu mi trochu kazil i fakt, že bylo chladno a foukal studenej vítr. Dlouhou dobu jsem žasl nad výkony ostatních, občas si pro zahřátí taky něco zkusil a po pár hodinách nastal čas odchodu. Jak jsem se se všemi přivítal, tak jsem se se všemi rozloučil a odebral se na vlak.

Měl jsem chvilku času, tak jsem si koupil sváču a na Nádraží potkal prostějováky. Oni mluvili, já poslouchal, občas něco řekl, pak jsem se podíval na hodiny. Bylo 17:03 a vlak mi jel ... v 17:03. Najednou jsem zmizel, skoro jsme se ani nerozloučili. Běžel jsem co to šlo, doběhl na perón, nastoupil do prvního vlaku, dveře se zavřeli a už jsme jeli. Bylo to tak tak.

Vlak byl kupodivu docela plnej, sotva jsem našel místo pro své dlouhé hnáty. Průvodčí mě sprdnul, protože jsem jel na studentskou slevu, ikdyž na ni prý nemám nárok. Dozvěděl jsem se zajímavé věci o přepravě lidí a o IDS JMK a rozhodl jsem se, že vlakem budu jezdit opravdu jen když to bude nutné.

Teď, když dopisuju tenhle článek, mám krásnej pocit z příjemně prožitého dne. Těším se, že si to znovu zopakujem. Jsem rád, že jsem poznal tolik skvělých lidí, kteří dokáží neskutečné věci, pro které neexistuje nepřekonatelná vzdálenost, a kteří jsou pro mě motivací. (Opravdu začnu trochu dřít.)

--takhle vypadal náš průchod Vaňkovkou--

--a tohle je naše společná fotka na Petrově--
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 7onyga 7onyga | E-mail | Web | 11. dubna 2010 v 13:16 | Reagovat

yES

2 Wexly Wexly | 11. dubna 2010 v 15:48 | Reagovat

Moc pěkný.. ;-)

3 DarkS DarkS | Web | 11. dubna 2010 v 15:58 | Reagovat

Pěkná slohovka =D škoda jen toho deště, co trochu ubral na náladě... :-|

4 Safo Safo | Web | 11. dubna 2010 v 18:16 | Reagovat

díky za komenty, kéž by mi to skákalo tak, jak mi to píše :-D

5 Ereiko Sinetal Ereiko Sinetal | 11. dubna 2010 v 19:34 | Reagovat

Krásné vystihnutí ;)

6 Domísek Domísek | Web | 13. dubna 2010 v 21:48 | Reagovat

Průchod parkouristů ve Vaňkovce je stejnak vždycky úplně nejlepší ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama